Elektroterapia 

GALWANIZACJA

Galwanizacja jest zabiegiem elektroleczniczym, w którym wykorzystuje się prąd stały. Działanie lecznicze galwanizacji związane jest z różnym sposobem ułożenia elektrod. W zależności od metod można uzyskać zmniejszenie pobudliwości nerwów, działa także przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.

INTERDYN

Prąd małej częstotliwości wywołujący skurcze mięśni w celu ich pobudzenia. Działa przeciwbólowo i wpływa korzystnie na krążenie obwodowe. Poprawia odżywianie tkanek i obniża napięcia mięśniowe.

DIADYNAMIK

Zabieg o działaniu przeciwbólowym, zwiększający ukrwienie i przyspieszający proces wchłaniania krwiaków oraz wysięków. Stosuje się w stanach pourazowych narządów ruchu, w chorobach zwyrodnieniowych, rwie kulszowej.

JONOTOFOREZA

Polega na wprowadzeniu przez skórę jonów leku za pomocą prądu galwanicznego. Ten zabieg przyspiesza leczenie urazów, kontuzji, działa przeciwbólowo. Stosuje się w przewlekłych stanach zapalnych, neuralgiach, artrozach, rwie kulszowej, przyspiesza gojenie blizn.

ULTRADŹWIĘKI

Zabieg przyspieszający gojenie się ran , działający przeciwbólowo, regenerująco, zwiększający rozciągliwość włókien kolagenowych. Charakteryzuje się głębokim działaniem cieplnym.

MAGNETRONIC

Pole magnetyczne przenikając w pełni przez ciało ludzkie, aż do najgłębszych komórek, uwalnia energię pochodzącą z naczyń krwionośnych, która zmniejsza ból, hamuje procesy zapalne, wzmacnia odporność organizmu, likwiduje skurcze. Zabieg stosowany w dużej ilości schorzeń, nie uszkadza tkanek, wnika we wszystkie części ciała.

 Galeria 

 

Ośrodek Gniewko